Zavolejte nám (+420) 608 200 336Krásy zimní zahrady

Krásy zimní zahrady

Zasněžená zahrada může být krásná a uklidňující, ale co když sníh roztaje, jak tomu v posledních letech je čím dál častěji, a odhalí neatraktivně vypadající suché rostliny?

 

Určitě se nechcete celou zimu dívat na nudné, zašedlé barvy a smutné stonky sehnuté k zemi. Jistě víte, že existují rostliny, které přežívají bez problémů po celý rok a vizuálně pozvednou celou kompozici. A jaké rostliny to tedy jsou?

 

Kdoulovec, jehož najdete několik druhů, je větší keř, jehož menší květy mají růžovou až sytě červenou barvu a vydrží bez jakékoliv péče i extrémní teploty. Ideální dobou pro zasazení je jaro, či podzim.

 

Cesmína, další keř, který vydrží téměř cokoliv a plodí zářivě červené nejedlé bobule, vytváří nádherný kontrast ať už ke sněhu, či k hnědým tónům spící zahrady. Cesmínu vysazujte ideálně na jaře, nebo během podzimu

 

Ideální pro zimní období je i keř, případně stromek Vilín. Ujistěte se, že ho zasazujete na slunné místo a pak už si jen užívejte jeho sytě žluté květy, které rozzáří své okolí.

 

Jistě vás udiví Kamélie Japonská. Některé její druhy mohou vykvést v plné květy až v lednu, či dokonce březnu a připravit tak pro vaši zahradu velmi příjemné barevné překvapení. Kamélie vyžaduje nízké teploty a vlhko, za to vás ale odmění trvalou krásou, která může růst i padesát až sto let!

 

Vše, co musíte udělat pro veselou zahradu i v zimě, je vybrat si pár vhodných rostlin. Oživením vaší zimní chlouby budou v neposlední řadě i designové doplňky, jichž je na trhu nepřeberná škála, od ptačích krmítek až po funkční zdobné květináče se zabudovanou izolací.