Zavolejte nám (+420) 608 200 336TERÁRIA – malá zahrada na váš stůl

TERÁRIA – malá zahrada na váš stůl

Zásadní prvek, který udává styl celé dekorace, je tvar skleněné nádoby, kterou volíme nejen v závislosti na interiéru, kam chceme terárium umístit, ale také na typu rostlin, kterými je osázeno. Pro suchomilná se hodí nádoby s většími otevřenými otvory, naopak vlhkomilná mají zpravidla menší otvor a mohou mít i poklop.

Tak, aby terária vydržela co nejdéle, je třeba volit rostliny, které se k sobě svým typem a potřebami hodí. Suchomilná terária osazujeme sukulenty, kaktusy a zdobíme dekoračním pískem různých barev. Zaléváme od jara do podzimu jednou za 10 dní, přes zimu bohatě postačí jednou za měsíc. Tento typ terária miluje světlo a je možné ho umístit i na přímé slunce. Naopak do vlhkomilných se hodí kapraďovité rostlinky spolu s mechem do klasického substrátu, solitérní dřevinou či kameny pro vykouzlení té pravé atmosféry. Tento typ zaléváme častěji, zhruba jednou za týden. Pro zálivku volíme ideálně měkkou, odstátou vodu a postupujeme tak, abychom příliš nepotřísnili sklo, používáme kávovou lžičku.

Součástí naší dodávky bude i krátký návod, jak o rostlinné terárium pečovat. Ale není třeba se ničeho obávat. Tento styl pěstování rostlin je zcela nenáročný a vydrží dělat radost po dlouhou dobu. Zaujal Vás tento typ květinové dekorace? Neváhejte a obraťte se na nás. Terárium připravíme dle Vašich představ, dopravíme i umístíme.